Dealer Inventory (DI)

Zarządzanie ofertami pojazdów nowych i używanych w Internecie

Jest to flagowy produkt Dladealera. Nowoczesna aplikacja zbudowana przy ścisłej współpracy z osobami pracującymi w komisie. Umożliwia zarządzanie pojazdami używanymi jak i nowymi ze stocku. Łączy prostotę i przejrzystość działania z najnowszymi technologiami. Jednym kliknięciem można eksportować oferty na zewnętrzne portale, drukować aktualną listę ofert, czy wyróżniać ogłoszenia prosto z panelu. Zmiany w ogłoszeniach są automatycznie aktualizowane w każdym miejscu w którym zostały opublikowane. Automatycznie można także generować kartę specyfikacji wkładaną za szybę pojazdu, na której dodatkowo znajduje się specjalny QR code z linkiem do danej oferty online. Akcje użytkowników takie jak np. dodanie ogłoszenia, sprzedaż pojazdu, rezerwacja itp., są widoczne w czasie rzeczywistym na głównym strumieniu grupy, co więcej, widoczne są na wbudowanych statystykach. Statystyki pozwalają na dokładne porównanie sprzedaży w przeciągu kilku miesięcy, a używając takich narzędzi możemy łatwo określić trend i cel na dany okres.

Główne cechy

 • Automatyczny eksport na portale zewnętrzne (np. otomoto.pl, autotrader.pl, gratka.pl, mobile.eu)
 • Centralna baza pojazdów z kilku placów.
 • Centralna baza klientów.
 • Historia transakcji klientów oraz jazd próbnych.
 • Własne znaki wodne na zdjęciach.
 • Szybkie wystawianie podobnych pojazdów.
 • Statusy promocji i rezerwacji pojazdu.
 • Połączenie ze stroną WWW, obsługa formularzy i zapytań o pojazd, filtrowanie ofert, drukowanie oferty.
 • Automatyczne druki dokumentów skupu, przyjęcia w komis, jazd próbnych oraz umów sprzedaży.
 • Wycena pojazdów oraz porównanie cen na otomoto.pl, autotrader.pl, gratka.pl oraz mobile.eu.
 • Lista poszukiwanych pojazdów przez klientów.
 • Ustawianie celów sprzedaży.

Inwentarz pojazdów i lista ogłoszeń

W systemie Dladealera każdy pojazd przeznaczony do sprzedania jest ewidencjonowany w inwentarzu pojazdów i otrzymuje swój unikalny numer z prefiksem placu na którym stoi. Jest to centralny zbiór pojazdów ze wszystkich lokalizacji dealera. Pozwala to na śledzenie faktycznej ilości pojazdów znajdujących się na stanie. Oddzielając listę ogłoszeń od inwentarza otrzymaliśmy możliwość dodania więcej niż jednego ogłoszenia do pojazdu nie burząc ich ewidencji. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy wystawianiu, na przykład, pojazdów nowych.

Jeśli pojazd istnieje już w inwentarzu, przy wystawianiu ogłoszenia dane o pojeździe pobierane są automatycznie co pozwala na utworzenie ogłoszenia w kilka sekund. Dodatkowo możemy w łatwy sposób zduplikować istniejący pojazd lub ogłoszenie oszczędzając sporo czasu na jego ponownym wpisywaniu.

Pojazdy w inwentarzu mogą być uzupełniane automatycznie z systemu dealera, lub przy pierwszej instalacji, pobrane w całości z oferty wystawionej na otomoto. Pozwala to uniknąć czasochłonnego, ponownego uzupełniania danych.

Eksport ogłoszeń na portale zewnętrzne

Poprzez system Dladealera możemy w prosty sposób, automatycznie exportować pojazdy na dostępne portale zewnętrzne (otomoto.pl, gratka.pl, autotrader.pl, mobile.eu). Każde dodane ogłoszenie wpisywane jest do kolejki eksportu a użytkownik może jednym kliknięciem wysłać je na wszystkie obsługiwane portale. Dodatkowo ogłoszenie możemy ustawić w stałą synchronizację, oznacza to że zmiany publikowane są automatycznie w każdym miejscu dla danej oferty, np. zmiana zdjęć czy status rezerwacji.

Statusy pojazdów i mini certyfikaty

Aby wyróżnić unikalne cechy pojazdu lub jego aktualny status (np. rezerwacji lub promocji) udostępniliśmy w naszym systemie możliwość dodawania znaków wodnych na zdjęcia. Możemy w ten sposób wyróżnić pojazd np. gwarancją lub oznaczeniem dobrego leasingu czy kredytu oraz poinformować klientów o statusie pojazdu, czy jest on w rezerwacji lub promocji.

Automatyczne wyróżnianie ogłoszeń z panelu

Korzystając z pakietów dealerskich na otomoto.pl, wielu dealerów zapomina że w ramach abonamentu posiadają szereg opcji wyróżniających ich ogłoszenia. W naszym panelu przygotowaliśmy opcję promocji bezpośrednio na liście ogłoszeń. Możemy prosto od nas wyróżniać ogłoszenia i podglądać aktualny stan pakietu Otomoto.

Wydruki

W systemie możemy automatycznie generować wydruki listy pojazdów, wydruk dla klienta, czy wydruki za szybę z parametrami pojazdu. Do wydruku za szybę dołączony jest QR code z linkiem do oferty online.

Poszukiwane oferty

Gdy klient pyta o pojazd którego nie mamy na placu możemy zapisać parametry poszukiwanej oferty prosto w naszym systemie. Pojazd wpada wtedy do bazy poszukiwanych pojazdów i jest kojarzony z klientem który go poszukiwał. Jeśli podobny pojazd pojawi się w inwentarzu wyświetlane jest przypomnienie, i możemy powiadomić klienta że mamy dla niego ofertę.

Zarządzanie klientami, wpisywanie okazji sprzedaży

Do każdego pojazdu możemy dopisywać klientów którzy byli nim zainteresowani wraz ze statusem sprawy. Możemy także tworzyć zadania i okazje sprzedaży (leady sprzedażowe), aby lepiej kontrolować relację z klientem i mieć historię ustaleń w jednym miejscu, dostępną dla wszystkich pracowników.

Statystyki, raporty i cele sprzedaży

Statystyki wewnetrzne w szczególnosci skupione sa na komisie gdzie istotna role odgrywa porównywanie wyników sprzedaży, wystawionych pojazdów, wydruków ofert i wielu innych czynników w miesiącu. Wszystko po to by osiągnąć jak największą wydajność sprzedaży i określić pożądane cele. Dodatkowo można tez śledzić aktywność pojedynczych pracowników np. ilość wystawionych ogłoszeń, sprzedanych pojazdów, dodanych klientów, czy zatwierdzonych formularzy.